lipca 22, 2016

Pierwszy raz?

Witaj w moim BOTAKowym świecie!

Bardzo mi miło, że tutaj trafiła(e)ś, dlatego chciałabym Ci nieco przybliżyć to miejsce oraz sprawne poruszanie się po nim, by nie tracić czasu na niepotrzebną irytację ;)

Mam nadzieję, że zagościsz na dłużej, ponieważ tworzę to miejsce z potrzeby własnego serca i umysłu, ale nie robię tego dla siebie. Rozgość się wygodnie i korzystaj do woli.


CO TUTAJ ZNAJDZIESZ?

1) ŻYCIE - czyli codzienne codzienności kobiety, matki i kreatywnej duszy. Miejsca, do których trafiam, wydarzenia, w których uczestniczę, wiedzę, którą zdobywam oraz doświadczenia, które mnie wzbogacają. Co mnie porusza, irytuje oraz wydaje się ważne. Życie w duchu tolerancji, zrozumienia i bardzo otwartego umysłu. Znajdziesz tutaj sporo motywacji, optymizmu oraz przemyśleń na tematy, które w życiu są ważne.

2) RODZICIELSTWO / DZIECKO - problemy oraz radości, które napotykam na swej rodzicielskiej drodze. Jak sobie radzę, co nam pomaga, a co szkodzi, jakie mam pomysły, co mi daje do myślenia i jak wyciskam z rodzicielstwa jak najwięcej pozytywnej energii. Wychowujemy wraz z Tatą-Mężem nasze, jak na razie jedno dziecko, w duchu rodzicielstwa bliskości - znajdziesz więc sporo przemyśleń w tym temacie - uwielbiamy aktywnie spędzać czas z dzieckiem, "nosić" się po świecie oraz szukać inspirujących i rozwijających rozwiązań dla naszego malucha. Czytam bardzo dużo literatury fachowej w temacie rodzicielstwa i wychowania oraz ciągle się rozwijam, dlatego treści, które tutaj zamieszczam są sprawdzone i mocno przeanalizowane - nie musisz się więc obawiać blogowych baboli - odpowiedzialnie podchodzę do każdego słowa, które wysyłam w świat ;) Poza tym podchodzę do macierzyństwa na wielkim luzie, słuchając własnej intuicji i dziecka, które ma mi wiele do powiedzienia.

3) SPRAWY SPOŁECZNE I WAŻNE - z wykształcenia i przekonania jestem humanistą, dlatego nie potrafię przejść obojętnie obok problemów społecznych i życiowych, które dzieją się obok nas i osobiście bardzo mnie poruszają. Nie boję się krytyki oraz podejmowania trudnych tematów, dlatego z pewnością znajdziesz tutaj kilka spraw, które zdecydowałam się skomentować lub opisać.

4) WEGETARIANIZM I POLITYKĘ PROZWIERZĘCĄ - odkąd pamiętam kocham i ratuję zwierzęta. Jestem wegetarianką, zwracam uwagę na ekologię i życie naszej planety, działam w kilku organizacjach prozwierzęcych i w racjonalny sposób poruszam tutaj te tematy. Nie jestem "szalonym" aktywistą - przemawiam argumentami i własną filozofią życiową, która nakazuje mi szanować każde życie oraz zmierzać w jasną stronę mocy.

5) OPTYMIZM, MOTYWACJĘ, BOTAKOWOŚĆ - nazwa bloga nie jest przypadkowa - jestem upartą osobą o mocno sprecyzowanych poglądach i przekonaniach. Jestem książkowym "lewakiem" - każdy ma prawo żyć po swojemu i robić co mu się żywnie podoba - dopóki nie wyrządza krzywdy i nie narzuca innym swoich poglądów. Nie wpisuję się w ramy klasycznego Polaka, nie wierzę w religie - żadne, najbliżej mi chyba do buddyzmu, nie jem mięsa, nie toleruję krzywdy, którą wyrządza się ludziom i zwierzętom i jest to jedyna rzecz, której nie ogarnia moja tolerancja. Życiowo jestem na BOTAK, dlatego znajdziesz tutaj przede wszystkim duże dawki optymizmu i szukania radości w każdej pierdole; motywuję sama siebie i czasem zdarza mi się zarazić kogoś jeszcze. Jeśli szukasz miejsca, które w naszym chaotycznym świecie znajdzie odrobine porządku i niczym nie zmąconej radochy, to trafiłeś idealnie ;)


JAK CZYTAĆ BLOGA?

Jest to miejsce bardzo proste w obsłudze, jeśli jednak czegoś nie potrafisz znaleźć lub coś jest nielogiczne już biegnę z pomocą, by Cię odpowiednio nakierować:

1) TEMATY  - zaraz pod logo znajdziesz spis głównych tematów, do którego przypisany jest każdy post. Nie jest ich ani dużo ani mało, tylko tak w sam raz. Klikając w etykietę wyświetlą Ci się wszystkie posty, które zostały oznaczone konkretnym tematem. Pod tematami w sliderze znajdują najchętniej czytane posty z ostatnich 30 dni
2) TAGI - każdy post jest dodatkowo opisany bardziej szczegółowymi tagami, których nie znajdziesz w tematach głównych pod logo. Znajdziesz je natomiast z boku strony w kategorii TAGI (czerwona strzałka). Pod tytułem każdego posta znajduje się lista etykiet, którymi podpisany jest dany temat (zielona strzałka)

3) RÓŻOWY PASEK - różowy pasek u góry zawiera kilka ważnych informacji o tym miejscu. W zakładce O MNIE oraz WSPÓŁPRACA wiadomo co się znajduje ;) Obok nich znajduje się zakładka FOTOGRAFIA, która odsyła na fotobloga, którego prowadzę wraz z mężem - poza blogowaniem zajmuję się również fotografią i właśnie tam znajdziesz nasze portfolio oraz FOTOPORADNIK w fazie rozwoju, który niebawem zapełni się treściami i wskazówkami, dotyczącymi fotografi - zapraszam Cię tam gorąco :) Poza tym znajdziesz tam również ikonki odsyłające bezpośrednio na nasze funpage na Facebooku, Instragramie oraz Google+.


Dużą ikonę do FB pewnie już zauważyła(e)ś po prawej stronie, a na samym dole znajdziesz nasz IG, do którego również serdecznie zapraszam TUTAJ, ponieważ, z wiadomych przyczyn, żyje on dużo bardziej aktywnym i częstszym życiem niż blog.Cała reszta wydaje się oczywista. Jeśli jednak masz jakiekolwiek problemy, uwagi, czy wątpliwości co do działania bloga, ale również zamieszczanych na nim treści pisz śmiało na botakowo@gmail.com.

Dzięki, że jesteś tu ze mną i miłego czytania ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP