lipca 26, 2016

PODRÓŻUJ Z KRETEM FILIPEM
Jak powstał wyjątkowy audiobook dla dzieci?
[WYWIAD] + konkurs


Marzenia nie spełniają się same. Potrzeba determinacji, siły i ciężkiej pracy, by urzeczywistnić to co siedzi nam w głowie. I tak właśnie było z kretem Filipem oraz sześcioma mamami, które postanowiły zrealizować własna marzenia i nagrać bajki dla swoich dzieci. A przy okazji wszystkich innych małych człowieków, które kochają podróże z rodzicami i wraz z Filipem dowiedzą się co ciekawego można zobaczyć w różnych zakątkach Polski. Pomysł narodził się w głowie Ani Gołębiewskiej, prowadzącej bloga OkiemMamy oraz przyznającej wraz z zespołem Certyfikaty Okiem Mamy, która opowie nam dzisiaj jak powstało to wyjątkowe dzieło.


Może od początku... Czym jest Certyfikat Okiem Mamy?

To wyjątkowe wyróżnienie dla branży hotelarsko-turystycznej, stworzone przez ocenianych ją rodziców. 

Certyfikaty OkiemMamy.pl przyznajemy tym miejscom, które spełniają wymagania rodzin z dziećmi. Celem akcji jest stworzenie ogólnopolskiej listy miejsc, do których rodzice ​mogą udać się na wspólny posiłek, pobyt w rodzinnym gronie oraz wypoczynek nawet z bardzo małymi dziećmi. 

Certyfikaty przyznawane są od 2013 roku. To wyróżnienie uzyskują obiekty turystyczne, lokale gastronomiczne i inne miejsca, które stworzyły u siebie warunki odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Na liście miejsc objętych Certyfikatem znajduje się już blisko 250 takich obiektów w tym restauracje, pensjonaty, hotele i gospodarstwa agroturystyczne z całej Polski.


Czy jest możliwość dołączenia do zespołu? Jak można wspierać Wasza działalność?

Zespół Certyfikatów OkiemMamy cały czas się rozwija i powstał on 6 miesięcy temu, a już tyle razem zrobiłyśmy.  Wcześniej wszystko ogarniałam wspólnie z mężem, teraz jest mi łatwiej.
Nasz zespół to żywy organizm w którym cały czas coś się dzieje i nigdy nie zamykałam tego projektu dla innych. Jest to akcja społeczna i wiele zawdzięczam rodzicom, którzy dzielą się z nami swoją rekomendacją, bo to dzięki nim projekt cały czas trwa. Liczę na to, że nasza akcja będzie rosła w siłę. Jesteśmy też na dobrej drodze, gdyż zespół Certyfikatów OkiemMamy stworzył audiobook, z którego dochód będzie przeznaczony właśnie na rozwój naszej akcji. 


No właśnie, nie tak dawno temu wydałyście z dziewczynami autorski audiobook "Podróżuj z kretem Filipem". Skąd pomysł na takie przedsięwzięcie?

Pomysł zrodził się bardzo spontanicznie i szybko wdrożyłyśmy go w życie. Podczas jednego ze spotkań pomiędzy mną a Karoliną z bloga Młoda Mama w Dolinie Hipsterów padło hasło marzenia. Okazało się, że łączy nas bardzo wiele. Obie chciałyśmy nagrać bajki dla naszych dzieci i obie z Karoliną poczyniłyśmy już w tym kierunku jakieś kroki. Ona była bliska zrealizowania audiobooka ze względu na swoje studia aktorskie, ja nagrywałam dzieciom różne bajki i puszczałam je w dowolnym momencie. Wiedziałyśmy jednak, że same nie udźwigniemy tego projektu. Potrzebowałyśmy zgranego dobrego zespołu i tu nie było żadnych wątpliwości- zespół Certyfikatów Okiem Mamy nadawał się do tego idealnie. 


Jak wyglądała praca nad audiobookiem? Same pisałyście treści, czy ktoś Wam pomagał? Czy praca przy nagrywaniu była męcząca?

Praca nad audiobookiem była dla nas wszystkich niesamowitym wyzwaniem i ogromnym doświadczeniem. Czy uwierzysz, że stworzyłyśmy wszystko od zera? Ja też nie mogę w to uwierzyć, a jednak nam się udało. Bez znajomości, bez kontaktów, bez doświadczenia. W końcu wszystkie jesteśmy niewielkimi blogerkami, które uwierzyły w ten projekt bardzo mocno. 

Bajki napisałyśmy same od początku do końca, nikt nam nie pomagał. Wieczorami siadałyśmy do komputerów, wymieniałyśmy się swoimi spostrzeżeniami, prosiłyśmy o pomoc lub poradę. Gdy już bajka była gotowa, poszła do korekty. I tu pojawiła się nieoceniona Wioletta Leśków-Cyrulik, blogerka i autorka książki "Sezon zamkniętych serc", która pomogła nam przyszlifować nasze bajki. 
A potem to już sama przyjemność, czyli nagrywanie. To było coś wspaniałego. Założyć słuchawki, widzieć tekst na monitorze i bawić się swoim głosem. Dla mnie to była wspaniała przygoda, ale nad wszystkim czuwał Bartek Seredyn nasz realizator dźwięku i kierownik studia Mixtrack. Podczas nagrywania było mnóstwo uśmiechu, złości, podekscytowania i niepewności. 

Bajki to jednak nie wszystko, potrzebowałyśmy kogoś kto stworzy postać krecika i tu spadła nam z nieba Ewa z Freelancemama - blogerka i graficzka, dzięki której płyta oraz książeczka z zadaniami wygląda tak cudownie. 


Czego nauczyło Was to doświadczenie?

Ja uwierzyłam, że mogę zrealizować każdy swój plan jeśli konsekwentnie do tego podejdę. Jeśli włożę w to całe swoje serce, zaangażowanie i wiarę w swoje możliwości. Wiem również, że nigdy byśmy tego nie dokonały, gdyby nie nasz upór i wspaniali ludzie, którzy są dookoła nas. Nauczyłyśmy się mówić o naszych potrzebach głośno, pytałyśmy i prosiłyśmy. Nie bałyśmy się tego, że nie wiemy jak coś zrobić, bo za chwilę znajdowali się ludzie, którzy nam w tym pomogli. Myślę, że każda z nas wyniosła z tego projektu inny bagaż doświadczeń i to jest piękne.


Dlaczego jest to wartościowa pozycja i warto zaopatrzyć się w nią, mając w domu małego podróżnika?

To audiobook skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które są ciekawe świata. Nasz audiobook to wspaniałe historie kreta Filipa z jego podróży po Polsce. W każdej bajce opowiadamy o innym zakątku Polski, wplatając w to ciekawe przygody głównego bohatera. 
Jest to opowieść o podróżniku i o Jasiu, który nie chce iść do przedszkola, a woli zostać podróżnikiem. Filip, opierając się na swoim doświadczeniu związanym z podróżami, próbuje przekonać Jasia, że nauka czytania czy liczenia, która rozpoczyna się w przedszkolu jest bardzo ważna w codziennym życiu.


Czy jest szansa na wersję książkową, czy raczej nie bierzecie tego pod uwagę?

Szansa zawsze jest, ale jak na razie nie brałyśmy tego pod uwagę. Skupiamy się na audiobookach, które są bardzo fajną alternatywą dla książek. Możemy ich słuchać w trakcie jazdy samochodem czy wieczorem przed snem do czego zachęcamy. 


Czy macie w planach kolejne audiobooki?

Tak, chciałybyśmy wypuścić kolejny audiobook. Mamy już nawet pewien zarys następnych historii. Zobaczymy co czas pokaże.


Było to dla zapewne bardzo ważne i osobiste przedsięwzięcie. Co powiedziałabyś od siebie, by zachęcić do zapoznania się z tym dziełem?

"Podróżuj kreta Filipa" zostało napisane przez mamy dla swoich dzieci. To opowieści, które bardzo pobudzają wyobraźnie i ciekawość do świata. Ja powiem tylko tyle, że moje dzieci uwielbiają słuchać przygód Filipa i ostatnio poinformowały mnie, że koniecznie musimy pojechać w województwo. świętokrzyskie, bo tam jest tyle fajnych rzeczy, które chciałby zobaczyć. 
Oprócz tego opowiadają swoim rówieśnikom o Żyrardowie, Poznaniu czy Bieszczadach. Jak dla mnie to najlepsza rekomendacja jaką ktoś może mi dać.

Dziękuję za rozmowę :)


Od siebie dodam, że miałam okazję posłuchać kilku opowieści i są one na prawdę świetne: inspirujące dla małych człowieków, rozbudzając wyobraźnię, a od strony dorosłego, pracującego długi czas w branży wydawniczej powiem tylko, że jest to rewelacyjnie wydany i bardzo profesjonalny materiał. Gdybym nie wiedziała, że był to debiut dziewczyn, które go stworzyły powiedziałabym, że robią to zawodowo codziennie. Kawał dobrej roboty, a przede wszystkim namacalny dowód, że marzenia naprawdę można spełniać, bo dla mnie osobiście jest to wielką motywacją.



Co zawiera audiobook i gdzie można go kupić?


CZAS: 13 bajek, z których każda liczy sobie 3-5 minut; cały materiał trwa więc około 60 minut

CENA: 14,90 zł za wersję na płycie CD lub 9,90 zł za wersję cyfrową

LINK + DEMO: TUTAJ można zakupić obie wersje oraz bezpłatnie pobrać jedną z bajek



KONKURS !!!

Specjalnie dla Was przygotowałyśmy rozdawajkę, w której możecie zgarnąć audiobook "Podróżuj z kretem Filipem" na płycie CD wraz z książeczką. Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ i zapraszamy gorąco do zabawy, bo jest o co zawalczyć ;)





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP